Logo Logo Logo
Internetbanka Pieteikties uz tikšanos
lv
lvLatviešu
enEnglish ruРусский
Privātpersonām Uzņēmējiem Kur investēt? Aktualitātes Par mums Kontakti Blogs
Pieteikties uz tikšanos
Privātpersonām
Uzņēmējiem
Kur investēt?
Aktualitātes
Par mums
Kontakti
Blogs
lv
en ru
Internetbanka
Logo Logo Logo
Internetbanka Pieteikties uz tikšanos
lv
lvLatviešu
enEnglish ruРусский
Privātpersonām Uzņēmējiem Kur investēt? Aktualitātes Par mums Kontakti Blogs
Aktualitātes

Investīciju vides apskats 09/2021

12.10.2021
Finanšu tirgi

Pēdējo divu mēnešu laikā pasaules suverēno obligāciju ienesīgumi auga naftas un gāzes cenu kāpuma ietekmē, tāpēc tagad pastāv liela varbūtība, ka tuvākajā nākotnē mēs redzēsim daudz zemākas obligāciju cenas. Centrālo banku uzdevums ir grūts – saglabāt zemas procentu likmes, ņemot vērā pieaugošās enerģijas izmaksas, kas galu galā paaugstina lielāko daļu cenu patēriņa grozā. Ja naftas un gāzes cenas var noturēt pašreizējo cenu līmeņus, cik ilgi centrālās bankas izliksies, ka tā nav problēma?

Jauktie ekonomikas dati

Septembrī ražošana ASV pieauga, neskatoties uz ilgāku kavēšanos izejvielu piegādē un to cenu kāpumu. Covid-19 gadījumu skaita pieaugums ir negatīvi ietekmējis patērētāju uzticību, kas samazinās jau trešo mēnesi pēc kārtas un ir zemākajā līmenī kopš februāra – 109,3 punkti, salīdzinot ar 115,2 augustā. Septembra laikā pieauga to amerikāņu skaits, kuri iesniedza jaunus bezdarbnieku pabalsta pieteikumus, lai gan četru nedēļu slīdošais vidējais rādītājs samazinājās līdz zemākajam līmenim kopš 2020. gada marta vidus.

Eiropas un ASV akciju tirgi
Avots: Bloomberg un Signet Bank

Ražošanas pieaugums Eirozonā turpinājās arī septembrī, taču lēnākā tempā, un atkal galvenais iemesls tam bija piegādes problēmas, – IHS Markit gala ražošanas PMI septembrī samazinājās līdz 58,6 punktiem no augusta 61,4. Preču cenu indekss septembrī saglabājās stabils, norādot, ka loģistikas problēmas joprojām ietekmē izmaksas. Ekonomiskais noskaņojums Eirozonā septembrī nedaudz uzlabojās, pateicoties patērētāju optimismam. No otras puses, Vācijas ekonomikas atveseļošanās septembrī palēninājās – biznesa aktivitātes indekss apstrādes rūpniecībā IHS Markit septembrī samazinājās līdz 58,4 punktiem, salīdzinot ar 62,6 augustā. Palēninājās arī citas lielākās bloka ekonomikas.

Augstās ražošanas resursu cenas, kā arī elektroenerģijas izmantošanas ierobežojumi negatīvi ietekmēja ražošanas aktivitāti Ķīnā, kas septembrī nedaudz samazinājās. Izejvielu cenas joprojām satrauc – izejvielu izmaksu apakšindekss septembrī pieauga līdz 63,5 no 61,3 punktiem augustā.

Etalona 10-gadu obligācijas
Avots: Bloomberg un Signet Bank

Dolāra kāpums rada spiedienu uz dārgmetāliem

Eirodolārs joprojām atrodas plašas konsolidācijas koridorā, pat ja tā pēdējā cenu kustība brīdina par iespējamām problēmām eiro, un EUR/USD cenu līmenis 1,1490 un galvenais atbalsta līmenis 1,1300 tagad ir pakļauti riskam. No otras puses, mēs redzam EUR/USD 1,1700-30 reģionu kā nozīmīgu pretestības līmeni. Dolāram ir tendence pieaugt kapitāla tirgu stresa laikos, tāpēc mēs rūpīgi sekojam līdzi akcijām un obligācijām, lai noskaidrotu iespējamo valūtas kursu virzienus.

Pieaugot dolāram, dārgmetāliem bija vēl viens grūts mēnesis. Sudrabs pārdzīvoja īpaši spēcīgu izpārdošanu, un tagad cīnās, lai noturētu 21,50 ASV dolāru par trojas unci atzīmi. Ir tik daudz aspektu, kas mums norāda, ka sudrabs pašreizējā līmenī ir “lēts”, taču mēs vēlētos, lai tirgus mums palīdzētu ar cenu pieaugumu. Zelts turpināja veidot atbalstu XAU/USD 1700-1730 apgabalā. Kamēr metāla cena ir virs 1650 dolāru par trojas unci, vidēja termiņa perspektīva joprojām ir pozitīva.

Zelta cena, USD/oz
Avots: Bloomberg un Signet Bank

Akciju tirgi un valsts parāds

Saistībā ar valsts obligāciju ienesīguma pieaugumu septembrī akciju tirgū bija vērojams kritums. 10 gadu ASV valsts kases papīru ienesīgums pieauga no 1,30% līdz 1,56%, un gan fundamentāli, gan tehniski mēs, visticamāk, redzēsim 1,7% atzīmi drīzāk nekā vēlāk. Paturot to prātā, mēs varam sagaidīt, ka S&P 500 mēģinās atkārtoti testēt jūnija līmeņus ap 4160 atzīmi, lai gan lāčiem vispirms būs jāiekaro 4240-4260 apgabals. Kā jau esam daudzkārt minējuši gan mūsu ikmēneša apskatos, gan klientu pasākumu laikā, mēs negaidām lielu izpārdošanu attīstīto valstu akciju tirgos, tāpēc mūsu “Plānā A” 4100 teritorija S&P 500 tiek uzskatīta par atbalsta līmeni, kas netiks pārkāpts vēl ilgu laiku.

Augsta ienesīguma obligāciju indeksi
Avots: Bloomberg un Signet Bank
Dalieties ar rakstu:
Facebook Twitter Linkedin

Citas aktualitātes

Image
Finanšu nozare iepazīstina ar 15 punktu plānu finansējuma pieejamības veicināšanai uzņēmējiem

25.02.2021
Banka
Image
Aktualitātes finanšu tirgos uz 11.11.2020

11.11.2020
Finanšu tirgi
Image
Nodrošinām finansējumu 1,5 miljonu EUR apmērā uzņēmumu grupai AJ Power gāzes krājumu palielināšanai

27.09.2019
Banka

Aktualitātes

Izvēlieties banku, kas iedziļinās jūsu situācijā

Individuāli risinājumi katram klientam

Pieteikties uz tikšanos
Mūsu kontakti
Signet Bank AS
Antonijas 3, Rīga LV-1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000
Fakss: +371 67 080 001
E-pasta adrese: info@signetbank.com
Par mums
Pieteikties uz tikšanos
IETEIKUMI, ATSAUKSMES UN TRAUKSMES CELŠANA
Karjera
Signet Asset Management Latvia
Signet Bank Art Collection
Noderīgi
Tarifi
Noteikumi
MIFID
Personas datu apstrāde
Open Banking
Mēs sociālajos tīklos
LINKEDIN
YOUTUBE
FACEBOOK
© 2022 Signet Bank. Visas tiesības aizsargātas
-
Mājas lapas izstrāde - Overpriced x Mediapark

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku.
Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?

Nepiekrītu Piekrītu