Logo Logo Logo
Internetbanka Pieteikties uz tikšanos
lv
lvLatviešu
enEnglish ruРусский
Privātpersonām Uzņēmējiem Kur investēt? Aktualitātes Par mums Kontakti
Pieteikties uz tikšanos
Privātpersonām
Uzņēmējiem
Kur investēt?
Aktualitātes
Par mums
Kontakti
lv
en ru
Internetbanka
Logo Logo Logo
Internetbanka Pieteikties uz tikšanos
lv
lvLatviešu
enEnglish ruРусский
Privātpersonām Uzņēmējiem Kur investēt? Aktualitātes Par mums Kontakti
Aktualitātes

Investīciju vides apskats 07/2019

15.08.2019
Finanšu tirgi

Jūlijā vadošo lomu ieņēma politika nevis ekonomika vai finanšu tirgi. Kamēr Brisele izvēlējās nākotnes birokrātus vai Apvienotā Karaliste bija jauna līdera meklējumos, finanšu tirgus dalībnieki neizrādīja lielu entuziasmu. Viņiem īsti neinteresēja arī protesti Hongkongā vai Trampa verbālie mēģinājumi piespiest FRS sākt procentu likmju samazināšanu. Akciju indeksi lēnām uzrādīja vēl nebijušus augstumus, paļaujoties uz to, ka Pauels tirgiem sniegs to, ko tie vēlas, tirdzniecības konflikti tiks atrisināti un kompāniju finanšu pārskatu sezona atnesīs pozitīvus pārsteigumus.

Lagarda izvirzīta par jauno ECB prezidenti

ECB noskaidroja, ka Kristīne Lagarda ir izvirzīta par jauno iestādes vadītāju. Novembrī viņa pārņems Mario Dragi pilnvaras. Lagarda bija viena no galvenajām stimulējošās politikas piekritējām potenciālo kandidātu. Viņa iepriekš ir arī izrādījusi atbalstu Dragi īstenotajai stimulējošajai monetārai politikai. Bijuši SVF vadītāja visticamāk bija priecīga ar ECB Jūlija sanāksmes rezultātu, kas sūtīja tirgum stiprus signālus par gaidāmajām stimulācijām, apsverot procentu likmju samazināšanu un jaunu aktīvu pirkšanas programmu uzsākšanu.

Jauns līderis skepses līmeni Lielbritānijā nesamazina

Lamanša otrā pusē Boriss Džonsons kļuva par jauno PM, uzvarot Konservatīvo partijas līderu cīņā un iegūstot apmēram divas trešdaļas balsu. Tirgi izrādīja skepsi par iespējamo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības ar jēgpilnu vienošanos, ļaujot mārciņai sasniegt divu gadu zemāko punktu. Jebkurā gadījumā šī brīža parlaments ir vairākkārt pierādījis, ka nevēlas pieļaut izstāšanos no ES bez vienošanās, tāpēc bezvienošanās BREXIT nevar uzskatīt par bāzes scenāriju, ja vien netiek rīkotas vispārējas vēlēšanas vai referendums. Valūtu tirgus viedoklis gan ir pretējs – EUR/GBP pāris atrodas sānveida korekcijā kopš 2016. gada un viss liecināja par sagaidāmu kustību augšup (kas arī notika). Šobrīd pārim pastāv vērā ņemams risks testēt 0.9800 līmeni un beigu beigās virzīties vēl tālāk par paritāti.

Mēneša galvenais notikums – FOMC sanāksme

Var apgalvot, ka finanšu tirgi jūlijā gaidīja tikai vienu lietu – FRS Atvērtās tirgus komitejas (FOMC) sanāksmi mēneša pēdējā dienā. Lai gan viss noritēja gludi (procentu likme tika samazināta par 25 bp un paziņojuma valoda liecināja par atbalstu tālākai procentu likmju samazināšanai), Pauels preses konferences beigās nolēma šokēt tirgu, par pamatojumu procentu likmes samazinājumam minot cikla vidus fāzei raksturīgu korekciju un apgalvojot, ka tas nav sākums garai procentu likmju samazināšanas sērijai. Tā kā šāds apgalvojums bija pretēji tirgū gaidītajam, mēs redzējām aktīvu tirdzniecību un riskanto aktīvu kritumu, S&P nokrītot par 1.8% stundas laikā. Tramps savos tvītos bija nepiedodošs, taču tas nebija viss. Nākamajā dienā ASV prezidents paziņoja par jauniem tarifiem 10% apmērā vēl 300 miljardiem Ķīnas preču, izraisot vēlvienu pārdošanas vilni.

Mums ir jāatgādina lasītājam to, ka šie notikumi norisinās neskatoties uz to, ka ASV ekonomika uzrāda zīmes par tās uzlabošanos, darbaspēka tirgum uzlabojot rādītājus pēc īpaši vāja jūnija mēneša rezultāta un otrā ceturkšņa IKP pieaugumam sasniedzot 2.1% pret iepriekšējo ceturksni (pārspējot analītiķu prognozes). Ražošana turpina būt vājākais ķēdes posms, jūlijā PMI datiem norādot uz to, ka šis sektors balansē uz robežas ar kontrakcionālu teritoriju. ASV kompāniju finanšu rezultātu sezona norit pilnā sparā, un izskatās, ka kompānijas ir gatavas uzrādīt peļņas palielinājumu zemu viencipara skaitļu rajonā par otro ceturksni. Mēs neuzskatām, ka bez pozitīvas verbālas iejaukšanās no FRS vai Baltā nama puses (vai pat abu), tirgi spēs atgriezties jūlija augstumos.

EUR/USD nepiepilda cerības

Ņemot vērā FRS padošanos Trampa un tirgu spiedienam, 2-gadu ASV obligāciju ienesīgums nevarēja atgriezties apgabalā virs 2%, un izskatās, ka ticams ienesīguma līmenis ir apgabalā no 1.50% līdz 2.00%. Dolārs pats par sevi turpināja sagādāt galvassāpes. EUR/USD pāris jau rādīja sajūtas par buļļu uzvaras gājienu, taču nespēja piepildīt cerības un nogāzās līdz pat 1.1035. Atgādināsim, ka nākamais tuvākais līmenis ir 1.0850, taču tā kā nekas nav garantēts, mēs ar uzmanīgu aci vērojam 1.200 līmeni.  Kustība virs 1.1200 tirgu atgriezīs neitrālā/augošā tendencē.

Apetīte pēc augsta ienesīguma obligācijām aug

Centrālajām bankām veicot ekonomiku stimulējošus pasākumus (piemēram, neskaitot FRS, arī Korejas, Indonēzijas, Turcijas un Dienvidāfrikas centrālās bankas jūlijā samazināja procentu likmes), augsta ienesīguma un attīstības valstu obligāciju tirgus saņems savu daļu atbalsta. ASV jūlija mēnesī augsta ienesīguma segmentu papildināja emisijas 181 miljarda USD apmērā (pieaugums par 35% procentiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu). Šī apetīte un riska prēmiju samazināšanas, šķiet, gana loģiski, ja ņem vērā to, ka aizdevumi aptuveni 14 triljonu USD vērtībā sniedz ienesīgumu, kas mazāks par 0%.

Sudrabs ir dzīvs

Zelts pēdējo 4-5 nedēļu laikā nav veicis jaunas kustības, taču ir spējis noturēt iepriekš piedzīvoto kāpumu, kas ir laba zīme kāpuma gaidītājiem. Stiprs atbalsta līmenis ir aptuveni 1350, un, kā jau minējām iepriekšējā mēnesī, 1260 ir kritisks līmenis, lai saglabātu buļļu cerības dzīvas. Sudrabs izskatījās lēts, salīdzinot ar zeltu, un mēs beidzot piedzīvojām kāpumu. XAG/USD parādīja “augstāks kritums / augstāks kāpums” kustību, kas ir labs pamats lielākam kāpumam, un tagad tirgojas virs 17 dolāriem par unci. Pagaidām mēs ar piesardzību sagaidām XAG/USD līmeni līdz gada beigām tuvāk 19. Ja sudrabs nokrīt zem 15, tad kārtējo reizi investīcija ir jāpārskata.

Nākotne, šķiet, ieguvusi sarkanu nokrāsu

Šķiet, ka augusts varētu atnest nepatīkamus mirkļus daudziem tirgus dalībniekiem. Līdz ar Pauela “dejošanu” apkārt ekonomikas datiem un spiedienam no tirgus un Trampa puses, kā arī paralēliem Pauela mēģinājumiem saglabāt neatkarību un pašcieņu, mums ir jābūt gataviem iespējamai turbulencei un verbālām cīņām. Īstermiņa pārdošanas signāli ir sasniegti, tāpēc neesiet pārsteigti, kad savās tirdzniecības platformās redzat sarkano krāsu vai kad iecienītajos finanšu ziņu portālos dzirdat satrauktas balsis.

Dalieties ar rakstu:
Facebook Twitter Linkedin

Citas aktualitātes

Image
Signet Bank sāk nodrošināt zibmaksājumus

03.06.2020
Banka
Image
Signet Bank paraksta līgumu par ieguldījumu FlyCap Mezzanine Fund II AIF fondā

24.07.2020
Banka
Image
Signet Bank veiksmīgi noslēdz parakstīšanos uz Sun Finance grupas obligācijām

20.08.2019
Banka

Aktualitātes

Izvēlieties banku, kas iedziļinās jūsu situācijā

Individuāli risinājumi katram klientam

Pieteikties uz tikšanos
Mūsu kontakti
Signet Bank AS
Antonijas 3, Rīga LV-1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000
Fakss: +371 67 080 001
E-pasta adrese: info@signetbank.com
Par mums
Pieteikties uz tikšanos
Ieteikumi un atsauksmes
Karjera
Noderīgi
Tarifi
Noteikumi
MIFID
Personas datu apstrāde
Open Banking
Mēs sociālajos tīklos
LINKEDIN
YOUTUBE
FACEBOOK
© 2020 Signet Bank. Visas tiesības aizsargātas
Mājas lapas izstrāde - Overpriced x Bear Digital

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku.
Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?

Nepiekrītu Piekrītu